Mierz lub zgiń,
czyli jak efektywnie mierzyć sprzedaż

Dlaczego właściwie w dobie łatwego dostępu do cyfrowych danych wszyscy nie jesteśmy ometrykowani?

Weź udział w darmowym webinarze, który odbędzie się 23.05.2017, godz. 10:00

Webinar
Zadajesz sobie te pytania?

Zapisując się otrzymasz dostęp do materiału wideoktóry zostanie nagrany podczas transmisji webinaru.

ZAPISZ MNIE

Żeby móc osiągnąć policzalność zespołu trzeba zbudować dobry fundament składający się z CRM, woli sprzedawców, dyrektora sprzedaży i CEO. To często trzy różne punkty widzenia.

W większości firm marketing jest bardziej policzalną dziedziną od sprzedaży. Problem w tym, że oba działy bez ustalenia wspólnych wskaźników efektywności będą się przerzucać odpowiedzialnością za brak rezultatów i jednocześnie w lepszych momentach przypisywać zasługi wyłącznie sobie.

Prowadzący

Bartosz Majewski
Dyrektor sprzedaży RightHello

Da się temu zaradzić dzięki wprowadzeniu zestawu mierzalnych parametrów wspólnych dla obu działów. W teorii brzmi prosto. W praktyce jest trudniej, ale to kluczowy aspekt dla efektywnej pracy tych dwóch współzależnych od siebie działów.

Mając podstawy i patrząc na właściwe metryki, można z dużą dozą prawdopodobieństwa prognozować sprzedaż. Prościej? Można odpowiedzieć sobie na pytanie ile powinniśmy sprzedać za 60 dni w oparciu o ilość leadów, które spłynęły do mnie przez ostatnie 30 dni.

To oczywiście nie wszystko. Metryki, na które zwracamy uwagę powinny różnić się w zależności od pochodzenia leada - inbound, outbound, czy polecenie. Często okazuje się, że powyżej pewnej ilości procesowanych leadów trzeba rozbić jeden lejek sprzedażowy na wiele lejków.

Zbieranie właściwych danych może pomóc nie tylko działowi sprzedaży. Jeśli rozpoznamy, przeanalizujemy i przekażemy powody przegrania kontraktu wynikające z braku określonych funkcjonalności działowi produktowemu, znacznie ulepszymy nasz produkt lub usługę.

Większe organizacje uczą się szybciej przez szerszy dopływ danych do analizowania. Nie oznacza to wcale, że małe zespoły sprzedażowe nie powinny kompleksowo mierzyć swoich działań. To całkowicie błędne założenie, które przyczynia się do tego, że małe firmy nie stają się większe.

Jak rozwiązać problemy z prognozowaniem sprzedaży?

Jakie są kluczowe metryki w zespole sprzedażowym?

Czy mam dostęp do wystarczającej ilości danych, żeby skutecznie mierzyć sprzedaż?

Na jakie metryki zwracać uwagę w różnych źródłach leadów: poleceniach, inboundziei outboundzie. Czym zwykle różnią się lejki dla poszczególnych źródeł leadów?

Marketing i sprzedaż nie funkcjonują w oparciu
o te same metryki - co robić?

Jak wykorzystać metryki działu sprzedaży w ulepszaniu produktu?

Odpowiemy na nie podczas webinaru.

Zapisz się już teraz!

23.05.2017

10:00